Yeni atanan öğretmenler mesken buluncaya kadar otelde kalacak

dunyadan

Global Mod
Global Mod
Yeni atanan öğretmenler mesken buluncaya kadar otelde kalacak
Valilikten yapılan açıklamada, 2022-2023 eğitim-öğretim yılında birinci atamayla 28, yer değişikliğiyle de 356 öğretmenin Ordu’da eğitim topluluğuna katıldığı açıklandı.

İdari süreçlerini tamamlayan öğretmenlerin kente gelerek atandıkları okullarda misyona başladığı aktarılan açıklamada, bu öğretmenlerden birinin Altınordu ilçesindeki Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulu’na atanan ve Sivas’tan gelen okul öncesi öğretmeni Tuğba Yıldırım olduğu kaydedildi.

Yıldırım’ın kiralık mesken bulana kadar mutabakatlı otelde konuk edileceği belirtilen açıklamada, emsal durumda sorun yaşayan öğretmenlere birebir imkanın sağlanacağı bildirildi.

Açıklamada, Vali Tuncay Sonel’i ziyaret eden öğretmen Tuğba Yıldırım’ın şu tabirlerine yer verildi:

“Sayın Valimiz atandığımız birinci günden itibaren bizlerle hayli yakından ilgilendiler. Bize her mevzuda yardımcı ve takviye oldular. Bundan dolayı hayli keyifli olduk. Sayın Valimize fazlaca teşekkür ediyorum.”

Yıldırım’ın Ordu ailesine katıldığı belirten Sonel de “Artık o bizim evladımız, öğretmenimiz. Yolu, bahtı açık olsun. Bir badiren olduğunda hiç çekinmeden bizlere ulaşabilirsiniz.” değerlendirmesinde bulundu.

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! 100.000 TL SANAL PARA İLE NELER YAPABİLECEĞİNİ ÇABUCAK GÖR!

Haber Sitelerinden Alıntı Yapılmıştır.